İzmir Çıkışlı Eskişehir - Beypazarı Turu

2 gece 3 gün
29 Ekim Hareket...

265 TL

 

ESKİŞEHİR - BEYPAZARI
29 - 31 EKİM
1. Gün (29 Ekim): Saat 07:00’ de siz değerli konuklarımızla belirlenen noktalarda buluşarak yola çıkıyoruz. Sabah uygun bir yerde (ekstra) kahvaltımızı aldıktan sonra Kula – Uşak – Afyon – Polatlı üzerinden, Beypazarı’ na varıyoruz. Osmanlı Mimarisi’nin özelliklerini ve yaşayış şekillerini ince bir çizgide yaşatan, evleri ile ünlü belde Beypazarı’ nı geziyoruz. Hıdırlık Tepesi’ nden  etrafı görüntüledikten sonra  eski evleri keşfetmeye gidiyoruz. Ardından, Kurşunlu Camii, İncirli Camii, Taşmektep’ i görüp; rehberimizden her birinin ayrı tarihlerini, ayrı hikâyelerini dinliyoruz. Beypazarı çarşısındaki, sergilerden gümüş ve Beypazarı Kurusu alışverişlerini yapıyoruz. Akşam yemeğini, Meşhur Müzikli BAĞ EVİ’nde alıp, konaklamak üzere Beypazarı’ ndaki otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün (30 Ekim):
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, yamaçlarına oyulmuş mağaralar ve İnözü deresi boyunca uzanan görsel zenginliği, son derece etkileyici olan İnözü Vadisi’ ne gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından, Ayaş üzerinden Eskişehir’ e varıyoruz. Eskişehir’in meşhur çiğ böreğinden, öğle yemeğimizi aldıktan sonra, gezmeye başlıyoruz. Gezimize Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı hissetmemizi sağlayan Odunpazarı’ ndaki tarihi konaklar arasında dolaşırken Osmanlı İmparatorluğunu yaşıyor gibi hissedeceğiz. Ahşap tavan süslemeleriyle ünlü olan Osmanlı evi müzesini gezdikten sonra tarihte bilinen ilk Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada birbirinden güzel cam eserleri, Cumhuriyet Kadınları Sergisi, ülkemizin İlk ve tek çocuk tiyatrosunu görüp fotoğrafladıktan sonra Eskişehir şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından (ekstra) son yılların gözde kenti Eskişehir’i tanımaya başlıyoruz. İlk olarak Eskişehir’e özgü lületaşı atölyelerini gezip Kurşunlu Külliyesi’ni(Camii, Medrese, Kervansaray, Sübyan Mektebi, Şadırvan ) ziyaret ediyoruz. Eski Hal Binası (Gençlik Merkezi), Atlı Han (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) gezilerimiz sonrasında, 150 yıllık bir tarihe sahip Lületaşı Müzesi (Eskişehir Mevlevihanesini) geziyoruz. Yapı hakkında bilgi aldıktan sonra kendimizi canlı olarak icra edilen Ney Taksimi’ nin mistik havasına bırakıyoruz. Hava şartlarının uygun olması halinde Porsuk Çayında tekne gezisi yapıp (extra)Porsuk Çayı kıyısında serbest zaman veriyoruz Ardından ülkemizin 350 m uzunluğunda ilk yapay plajını ve yüzme havuzlarını da içinde barındıran Kent Parkta serbest zaman veriyoruz ve gezilerimiz sonrası Kütahya' ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

3. Gün (31 Ekim):
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kütahya' yı tanımaya başlıyoruz. Arkeoloji Müzesi, Ulu Camii, Çini Müzesi, Macar Evi’ni, Germiyan Sokağı tarihi evlerini görerek, Çini Çarşısı’na gidiyoruz. Burada hesaplı porselen alışverişleri yapmak üzere serbest zaman veriyoruz. Geçireceğimiz güzel bir gezinin ardından, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Uşak-Kula üzerinden, kısa molalardan sonra akşam saatlerinde şehrimize varıyoruz. Bir başka KAÇAMAK TURİZM  organizasyonunda  buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Tur Ücreti: 265 TL (iki kişilik odada kişi başı)
                     325 TL (tek kişilik oda fiyatı)

Ücrete Dahil Hizmetler

- Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Şehir Turları
- Çevre Gezileri ve İkramlar
- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
- Beypazarı’nda Selam Otel' de 1 gece oda/kahvaltı konaklama 
- Beypazarında Bağ Evi’nde canlı müzik eşliğinde 1 akşam yemeği

- Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası
- Kütahya Grand Çınar Otelde yarım pansiyon konaklama

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
- Öğle Yemekleri
- Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
- Porsuk Çayında Gondol Gezisi