İzmir Çıkışlı Bursa Turu

2 gece 2 gün
17 Mayıs Hareket

215 TL

 

İzmir Çıkışlı Bursa Turu
2 Gece 2 Gün
17 – 19 Mayıs 2012
 
17 Mayıs 2012 Cuma:  Saat 22:15’te Üç Kuyular otobüs yazıhaneleri önü; 22:30 Konak Pier Karşısı, 22:45 Bornova Ege Üniversitesi önü ve 22:55’te Park Bornova’da 23:15’te Turgutlu Otobüs Terminali ve 00:00’da Salihli Belediyesi önünde siz değerli misafirlerimizle buluşup Bursa için yola çıkıyoruz.
 
18 Mayıs 2012 Cumartesi: Sabah erken saatlerde Mudanya’ da oluyoruz. Sabah kahvaltımızı burada alıp, panaromik Mudanya turumuzu yaptıktan sonra ilk durağımız  Osmanlıların Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan Kızık köylerinden Cumalıkızık köyüne gidiyoruz. 700 yıllık geçmişi olan köyde, koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve Etnografya Müzesi’ne misafir oluyoruz. Tarihi konakları geziyor, fotoğraflıyor, köylülerle sohbet ediyoruz. Ardından Cumalıkızık Köyü’ne 9 km uzaklıkta bulunan Saitabat Şelalesi oluyor.  Saitabat Şelalesi bir kanyondan dökülmektedir. Köylüleri tarafından Güvercinlik olarak da isimlendirilen Saitabat Şelalesi, Uludağ’dan toplanan suların aşağıya akması ile oluşan  bir şelaledir. Şelaleye çıkışımız sırasında Yol boyunca dizilmiş ağaçlar bizi huzura çağırıyor adeta. Şelaleye varışımız ile birlikte şelale içinde fotoğraflarımızı çekiyoruz, Etrafı çam ormanları ile kaplı olan bölgede Dere kenarında bulunan tesiste öğle yemeği(ekstra) alıyoruz.  Yemek sonrası kaplıcası ve doğal güzellikleriyle ilginizi çekecek olan Oylata geçiyoruz. Bu arada yolumuz üzerinde 500 metre uzunlukta olan ve oldukça ilginç sarkıt ve dikit oluşumları ile ilginizi çekeceğinizi tahmin ettiğimiz Oylat Mağarasını geziyoruz. Orman içinden yapacağımız güzel bir yolculuk ile oylata varıyoruz. Oylatın  İki tarafı da vadilerle çevrili ve her köşesi itina ile işlenmiş çam, gürgen, meşe, kestane, ıhlamur ve çınar ağaçlarını barındıran zihne açıklık veren ormanları ile Oylat doğa yürüyüşü açısından da zengin olanaklar sunuyor  bize ve bizde bu olanaklardan faydalanarak zorlu olmayan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz Oylata vardığımızda yürüyüş sırasında doğanın bize sunmuş olduğu tüm güzellikleri fotoğraflıyor ve kuş seslerini beynimize kaydediyoruz ki, İzmir’e döndüğümüzde bir kaç gün daha bu güzelliklerin etkisinden çıkmayalım. Köylü pazarında yöresel ürünler alışverişi için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
19 Mayıs 2012 Pazar: Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Bursa’ yı keşfetmeye başlıyoruz. Osmanlı'nın ilk başkentine yakışan çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini koruyan Ulu Cami’yi, Heykel’i ve Yeşil’i (Yeşil Camii ve Yeşil Türbe) geziyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Osman Gazi ve Orhan gazinin türbelerinin bulunduğu Tophane’ye çıkıyor ve şehrin panoramik fotoğrafını çekiyoruz. Ardından gerekli molalarımızı vererek İzmir’e doğru yola çıkıyoruz.
 
Tur Ücreti: 215 TL (iki kişilik odada kişi başı ücret)  
 
Ücrete Dahil Hizmetler
- Bursa Kırcı Hotel’ de sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama
- Profesyonel rehberlik
- Tur boyunca kullanılacak lüks araç
- Türsab zorunlu seyahat sigortası
 
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
- Müze ve ören yeri giriş ücretleri
- Yolda alınacak kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemekleri
- Tüm kişisel harcamalar
 
NOTLAR
Gezi süresi 2 gece 2 gündür. 1 gecesi yolda geçmesi kaydıyla otel konaklaması 1 gece 2 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı İle programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Kaçamak Turizm ve Seyahat Acentası’ nın sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Kaçamak Turizm ve Seyahat Acentasında saklıdır. Turun iptali durumunda Kaçamak Turizm iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.